7-8
Hristos im još pokazuje da su neznalice koje ne poznaju proročke spise. Zato im govori: „Zar se nije trebalo smilovati gladnim ljudima? Uostalom, Ja sam Sin Čovečiji i Gospodar sam subote, kao Tvorac svega, pa i dana Zato Ja, kao Gospodar, narušavam subotu.“ Razumi ovo i
...Više
u prenesenom smislu: Pošto su apostoli „poslenici“, a vernici „žetva i klasje žitno“, apostoli su ih „brali“ i „jeli“, to jest, njihova hrana je bila spasenje ljudi. Ovo su činili u subotu koja je bila određena za dan „odmora“, to jest, uzdržanja od svakog zla. Fariseji su negodovali. Tako i u Crkvi ima onih koji su farisejski puni zavisti i nezadovoljstva prema učiteljima koji ih uče i čine im dobro