10-11
Zapoveda im da ne prezru one koji sebe smatraju „malim“, dakle smirene duhom, jer su oni veliki pred Bogom. Njih Bog, kaže, toliko voli da im je dao anđele čuvare koji ne dopuštaju demonima da ih povrede. Svaki vernik i, štaviše, svaki (kršteni) čovek ima svoga anđe
...Više
la čuvara. Međutim, anđeli „malih“ i smirenih u Hristu toliko su bliski Bogu da uvek stoje pred Njim i gledaju Njegovo lice. Iz ovoga se vidi da iako svi imamo anđele, anđeli grešnika kao da se stide zbog njihovog maloverja i nemaju smelosti da gledaju lice Božje i da se mole za njih, dok anđeli smirenih sa smelošću gledaju lice Božje. „Ali, šta ja to govorim da takvi imaju anđele“, kaže Gospod, „kada sam Ja došao da bih spasao ono što je izgubljeno i da one koje ljudi smatraju ništavnim učinim svojim najbližim.