Rimljani su uživali poštovanje i bili su veoma nadmeni. Zbog toga ih isceljuje kada kaže: Pisah vam malo smelije, jer ih tim rečima snažno ražalošćuje. Ni time se, međutim, nije zadovoljio, nego je dodao: I delimično, tj. ukratko, i to ne kao pouku, nego kao da vam napominjem.