4 Zato, braćo moja, i vi umrijeste zakonu tijelom Hristovijem, da budete drugoga, onoga što usta iz mrtvijeh, da plod donesemo Bogu.
Kopirano
Komentari
Ako ste, kaže, umrli, onda ne stojite pod zakonom. Ako žena posle muževljeve smrti ne podleže odgovornosti, onda je od jarma zakona utoliko slobodnija onda, kad i ona sama umre. Zapazi kako mudro dokazuje da sam zakon hoće da ga napuste. I vi ste se, dakle, oslobodili od zakona telom Hrista, Ko...
Više
ji je za nas raspet. Telo je zbog toga i umrtvljeno, da biste vi umrli za zakon i bili pod vlašću Drugog, Koji je za vas umro i zatim vaskrsao. Nakon što je umro, zakon više ne živi. Hristos, međutim, živi i nakon što je umro, tako da nemate vlast da odstupite od Njega, Koji je živ. A kakva je korist od toga?

Da plod donesemo Bogu, tj. da iz tog braka, u kojem smo se sjedinili sa Hristom, rađamo Bogu decu, tj. dobra dela
Sv. Teofilakt Ohridski
Sv. Teofilakt Ohridski
(1050 - 1107)
Analiza
Pretraga