Ako ste, kaže, umrli, onda ne stojite pod zakonom. Ako žena posle muževljeve smrti ne podleže odgovornosti, onda je od jarma zakona utoliko slobodnija onda, kad i ona sama umre. Zapazi kako mudro dokazuje da sam zakon hoće da ga napuste. I vi ste se, dakle, oslobodili od zakona telom Hrista, Ko
...Više
ji je za nas raspet. Telo je zbog toga i umrtvljeno, da biste vi umrli za zakon i bili pod vlašću Drugog, Koji je za vas umro i zatim vaskrsao. Nakon što je umro, zakon više ne živi. Hristos, međutim, živi i nakon što je umro, tako da nemate vlast da odstupite od Njega, Koji je živ. A kakva je korist od toga?
Da plod donesemo Bogu, tj. da iz tog braka, u kojem smo se sjedinili sa Hristom, rađamo Bogu decu, tj. dobra dela